+ * -
امروز 7 اسفند ماه ، 1395
سهراب سپهری | Sohrab Sepehri: تالار گفتمان

تالار گفتگوی سايت دوستداران سهراب سپهري :: نمايش موضوعات - نامه ی دوستان سهراب

نامه ی دوستان سهراب

ارسال موضوع جديد  پاسخ به اين موضوع    

تالار گفتگوی سايت دوستداران سهراب سپهري صفحه اول انجمن -> به جا مانده ها...

نمايش موضوع قبلي :: نمايش موضوع بعدي  
نويسنده پيغام

golnar
کاربر جدید
کاربر جدید

وضعيت: آفلاين
24 شهريور ماه ، 1389
تعداد ارسالها: 24
امتياز: 0
تشکر کرده: 12
تشکر شده 34 بار در 17 پست

ارسالارسال شده در: دوشنبه، 26 ارديبهشت ماه ، 1390 16:50:01    موضوع مطلب: نامه ی دوستان سهراب پاسخ همراه با اعلان

پاریس
... سهراب جان سلام، امید آن که خوب و خوش باشی. اگرچه کمی غیرممکن به نظر می رسد. ... ، امروز آن مرحمتی گرانقدر رسید و بسیار بسیار خوشحالم کرد و برای همه مسائل که مرا به تو نزدیک می کند و مشتاق مصاحبتت، وظیفه شکر نیز پیش آمد. سهراب جان از اینکه مرا قابل دانسته و کتاب (هشت کتاب) امضاء شده ات را برایم فرستاده ای آن قدر خوشحالم که مثل این است که در غروب غمناک سهراب کشان، نوشدارو.
و عجبا که سهرابی در نیاز نوشدارو می میرد و سهرابی دیگر، نوشدارو آفرین به دنیا می آید، بی هیچ تعارفی باید این را پذیرفت. ...
... بهرحال مشتاقانه کتاب را باز کردم و طلبه وار، ساعتی با تو خلوت کردم، خوب من. وقتی که من بچه هفت ساله ای بودم، تو اولین مجموعه شعرت را چاپ کرده ای و امروز که من می خواهم پا در راه بگذارم، تو بسیار رفته ای و همه اینها به من می گوید، حکم می کند که کتاب تو را طلبه وار باز کنم و بخوانم
هشت سالی می شود که تو را دیده ام و بیشتر شناخته ام. ... در این مدت روزبروز بیشتر مرید بوده ام. این کلمه را به معنای اخص آن به کار می برم نه بعنوان تعارف یا آنچنان که جماعت می گویند.
قدر مسلم این است که تو در مرحله بسیار بسیار بالایی هستی و آرزوی رسیدن به این پایه از انسانیت که تو هستی از خیلی پیش و بخصوص بعد از آشنایی تو در سرم بوده است. امید این که این لیاقت را داشته باشم که دستم را بگیری. ...
... خود انسان بودن فی نفسه هنر بزرگی است و خوشا تو که هنرمندترینی و خوشا من که مورد مهر تو هستم. ...
بسیار خوشحال شدم که پس از این مدت طولانی و بعد از آن همه دردسر و گرفتاری، کتاب(هشت کتاب) از چاپ خارج شد. به تو می گویم خسته نباشی و به همه هموطنها تبریک می گویم.
تشنه کامان بسیاری را می شناخنم و می شناسم که چشم امیدشان به این چشمه بود و حالا قنات است که بلور در بلور می غلطد. هشت کتاب، هشت کتاب که نیم کتابش دوای درد بسیاری است. خداوند تو را زنده و پایدار نگهدارد.
برای این که خوبی در جهان پایدار باشد و امید این که بقیه کارهایت هم زودازود انجام یابد و در دسترسی مشتاقان قرار بگیرد. ...
یادت هست؟ یک وقت صحبت کردیم که یک گوشه ای پیدا کنیم و کار کنیم؟ این عشق و این آرزو، نه تنها در من نمرده است بلکه روزبروز بیشتر می شود و در فزونی است و دلم می خواهد ساخته و پرداخته شوم. ... و بیایم پیش تو و اگر بپذیری (که امیدوارم) برویم و خلوتی پیدا کنیم و کار کنیم. واقعا دلم می خواهد که تحت الحمایه تو باشم و حمایت معنوی تو این پشتگرمی را به من می دهد که تکلیف کارم را با دنیا یکسره کنم. ...
اعتقادی که من به تو دارم آن قدر زیاد است که تو بزرگی و دستمایه ای که دارم آن قدر اندک، که خودم. و جمع آمدن ما بسیار ممکن است، چرا که تو بسیار خوبی و من بسیار عاشق. امیدوارم اگر تو بخواهی هرچه زودتر پیش بیاید. ... آرزوی شایستگی این موهبت و مرحمت را دارم./ کریم روحانی

تهران 21/8/52
... – من سعید مقدم هستم ... و از خواننده های همیشگی آثار شما هستم و آن قدر برایتان ارزش قائلم که یک شیرازی بر حافظ و یک خارجی بر پیکاسو. ... / سعید مقدم

(کتاب جای پای دوست (گردآوری نامه های دوستان سهراب سپهری)- به کوشش پریدخت سپهری / با توجه به اینکه هشت کتاب در سال 56 چاپ شده، تاریخ نامه در همین سال است.)

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي ارسال ايميل
کاربرانی که برای این ارسال از golnar تشکر کرده اند rainy

sabzineh
کاربر جدید
کاربر جدید

9 دي ماه ، 1389
تعداد ارسالها: 15
تشکر کرده: 4
تشکر شده 10 بار در 6 پست

ارسالارسال شده در: چهارشنبه، 28 ارديبهشت ماه ، 1390 13:12:07    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

خیلی زیبا و به جا بود .
ممنون گلنار جان .

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي

sabzineh
کاربر جدید
کاربر جدید

9 دي ماه ، 1389
تعداد ارسالها: 15
تشکر کرده: 4
تشکر شده 10 بار در 6 پست

ارسالارسال شده در: چهارشنبه، 28 ارديبهشت ماه ، 1390 13:30:31    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

به همه دوستداران واقعی سهراب توصیه می کنم(توصیه که نه چون لایقش نیستم ولی به عنوان یک پیشنهاد ضروری بپذیریدش) کتاب "هنوز در سفرم" که خانم پریدخت سپهری زحمت تالیفش را کشیده اند سالها پیش ، و مجموعه ای است از نامه هایی که سهراب نوشته و به دوستان و آشنایان فرستاده ، را بخوانند( البته اگر تا به حال نخوانده اید). و نه فقط یک بار که چند بار بخوانند..
این کتاب شما را به خلوت سهراب می برد...
بعضی از این نامه ها واقعا تکان دهنده اند . جملاتی هست در آنها که روح آدم از این همه نرمی و لطافت احساس ، به لرزه در می آید . همانطور که روح من لرزید...

بازگشت به بالا

کاربرانی که برای این ارسال از sabzineh تشکر کرده اند Aram

mosafer
مدیر سایت
مدیر سایت

5 فروردين ماه ، 1389
تعداد ارسالها: 38
تشکر کرده: 21
تشکر شده 19 بار در 13 پست

محل سكونت: زیر آسمون این شهر ...

ارسالارسال شده در: پنجشنبه، 29 ارديبهشت ماه ، 1390 20:21:36    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

sabzineh مي نويسد:
به همه دوستداران واقعی سهراب توصیه می کنم(توصیه که نه چون لایقش نیستم ولی به عنوان یک پیشنهاد ضروری بپذیریدش) کتاب "هنوز در سفرم" که خانم پریدخت سپهری زحمت تالیفش را کشیده اند سالها پیش ، و مجموعه ای است از نامه هایی که سهراب نوشته و به دوستان و آشنایان فرستاده ، را بخوانند( البته اگر تا به حال نخوانده اید). و نه فقط یک بار که چند بار بخوانند..
این کتاب شما را به خلوت سهراب می برد...

بعضی از این نامه ها واقعا تکان دهنده اند . جملاتی هست در آنها که روح آدم از این همه نرمی و لطافت احساس ، به لرزه در می آید . همانطور که روح من لرزید...

کاملا موافقم ... به شخصه بیشتر از 5-6 بار خوندمش و هربار لذت بردم ...
این کتاب در موضوع "کتب منتشر شده به یاد سهراب" در همین انجمن معرفی شده .

زیباست ...

و به بوییدن یك بوته ی بابونه .

من به یك آینه ، یك بستگی پاك قناعت دارم .

بازگشت به بالا

کاربرانی که برای این ارسال از mosafer تشکر کرده اند fernando
تمامي مطالب ارسال شده:   
ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع   

تالار گفتگوی سايت دوستداران سهراب سپهري صفحه اول انجمن -> به جا مانده ها...

زمان پيشفرض سايت: ساعت گرينويچ + 3.5 ساعت
صفحه 1 از 1

نام کاربري:      کلمه عبور:     

~ يا ~
عضويت در سايت